Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

Nie Aliové se trofej líbí, ještě takovou nemá

30. 05. 2022 | 17:10
Nie Aliové se trofej líbí, ještě takovou nemá

Portorikánská překážkářka překvapila svět, když vybojovala medaili na olympijských hrách v Tokiu. Nyní chce přepsat rekord mítinku (12.55) v Ostravě. Jasmine Camacho-Quinn poprvé v kariéře otestuje ostravskou trať. Pětadvacetiletá dvojnásobná šampionka NCCA vede letošní světové tabulky na 100 m překážek od 16. dubna, když v Gainesville v USA dosáhla času 12,39.

JASMINE CAMACH-QUINNOVÁ

O speciálním designu trofeje Zlaté tretry

Rozhodně to vypadá velmi zvláštně, něco, co si vždy chcete přidat do své vlastní sbírky. Myslím, že je to moc hezké a milé. A jestli mám šanci ji získat? Myslím, že ano mám za sebou dobrou přípravu a je potřeba se mnou počítat.

O začátku sezony

Měla jsem dobrý start. Prefontaine Classic mi dodal více sebevědomí pro příštích pár mítinků.

O změnách v životě po zisku olympijského titulu

Ano, určitě se něco změnilo. Možná cítím větší tlak, jako bych musela něco udělat jen kvůli tomu, čeho jsem vloni dosáhla. Upřímně řečeno, je to jen titul, ale trochu mě to motivuje, abych na něj navázala.

O mistrovství světa v USA

Je to rozdíl, protože nemusím cestovat příliš daleko, abych mohla závodit. Budu moci zůstat v Americe. Vlastně se těším, jaké bude počasí. Na druhou stranu si ale nemyslím, že na počasí záleží, protože v něm stejně musím běžet. Nemá smysl si na to stěžovat. Prostě si nasadím sluchátka a udělám, co musím. Sluchátka mi pomohou úplně se zamknout a izolovat od okolního světa. Pak mohu jen přemýšlet o tom, co přijde. Jsem nadšená, že budeme soutěžit na stadionu, na kterém jsme soutěžili před pár dny. Vyzkoušela jsem si to. Před šampionátem mě čekají ještě čtyři mítinky a rozhodně budu pracovat na tom, co potřebuji opravit. Nejsem pod tlakem, protože nemusím chodit na zkoušky. To je skvělé. Je to jako loni. Dělám jen to, co musím, abych se připravila.

O šancích v Ostravě po těžké a dlouhé cestě

Chtěla jsem přiletět a absolvovat kvalitní závod. Nesoustředím se na nějaký konkrétní čas.

O podpoře fanoušků

Upřímně, po loňském roce to pro mě nic velkého neznamená. Samozřejmě je dobré mít za sebou fanoušky, kteří vás nabudí. Ale po roce covidu a bez skutečných hlasivek na stadionu jsem trochu změnila svůj přístup. Nyní se více soustředím jen na sebe a na závod.

NIA ALIOVÁ

Úřadující mistryně světa Nia Aliová z USA bude připravena čelit svým soupeřkám v boji o ostravskou trofej. Třiatřicetiletá Američanka se po více než roční mateřské přestávce vrátila na dráhu a má ambice dostat se do národního týmu pro mistrovství světa v Oregonu 2022.

O křišťálové trofeji

Myslím, že je hezká a je to něco, co ještě nemám. Vždy je příjemné vyhrát něco nového a vlastně jedinečného, zajímavého. Rozhodně mám zájem a budu to pak pro jistotu držet dál od svých dětí.

O rekordu mítinku 12,55 od Shariky Nelvisové z roku 2015

Letos padne.

O tom, co je důležité pro dobrý závod

Je potřeba být dobře připravená. Podmínky jsou pro všechny stejné.

O aktuální formě a průběhu sezony

Mám pocit, že jsem začala docela dobře. Mnohem lépe než obvykle. Měla jsem pár špatných výkonů, takže jsem ráda, že se vracím po kvalitním tréninku na okruh.

O tom, kdo se stará o děti

Ráda se o práci podělím. Takže moje máma a Andreho máma, mají je na starosti společně. Máme už tři děti, je jim sedm, tři a jeden rok. Budou se dívat, hlavně ten nejstarší je veliký kritik. Bude se dívat a pak komentovat můj výkon.

O perfektním závodu

Podle mých zkušeností neexistuje dokonalý závod, protože je tam deset překážek a pokaždé je každá překážka jiná. Někdy, jsou silnou stránkou první tři překážky, někdy střední fáze závodu bývá peklo. Záleží jen na konkrétním dni. Jak se prostě cítíte v závodě. Můžete cítit dobře, když běžíte sami a pak běžíte v soutěži s ostatními lidmi a je to jiné.

O divácích na tribuně

Propásla jsem období, kdy byly prázdné stadiony. Takže nevím, jak to doopravdy je. Ale jsem ráda, že tu budou a pomohou odběhnout dobrý závod.

O comebacku po narození třetího dítěte

Jediné, co se změnilo, byla moje motivace. Po tom prvním jsem nevěděla, co čekat. Trénink byl jiný.

Foto: Pavel Lebeda/sport-pics.cz

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M