{analitics urchin="UA-154778477-1"}

Staněk se těší na diváky. Nevadí, že jich bude jen pár stovek

18. 05. 2021 | 18:34
Staněk se těší na diváky. Nevadí, že jich bude jen pár stovek

V březnu vybojoval své první evropské halové zlato. Pak následovalo soustředění v Africe a vylepšování si osobních rekordů v tréninku. Koulař Tomáš Staněk vyhlíží první závod hlavní sezony. Těší se do vrhačského kruhu, ale také na fanoušky Zlaté tretry v Ostravě.

TOMÁŠ STANĚK

O momentální formě

Musím to zaklepat, ale jsem zdravý. Po hale jsem musel kvůli problémům s nohou trochu zvolnit. Na soustředění v Africe jsem až tak moc hodů s otočkou nenaházel, ale snažil jsem se na bolavé noze pracovat, abych se dostal do formy. Zatím v top formě nejsem, je to přeci jen začátek sezóny a můj první závod. Těším se ale na závod i na celou sezónu, tréninkové výkony se zlepšují. Do olympijských her v Tokiu je dost času, takže na formu si rád ještě počkám.

O motivaci

Motivaci neztrácím. Po zranění v hale jsem věděl, že top výkon nebude. A tak jsem spíš bojoval s tím, abych nějaký výkon předvedl. Ale o nedostatku motivace před letní sezónou se rozhodně nedá mluvit. V přípravě jsem pokořil 150 kg na trh, osobák jsem si udělal i na dřep. V házení jsem si na tréninku také dal osobáky z půl otočky. Vše jde to dobrým směrem, jen to nesmím uspěchat. Kdybych něco urychlil, tak by to byl vzhledem k olympijským hrám problém.

O cíli pro Ostravu

Kdyby nepršelo, tak bych byl spokojený. Budu rád, když nebude úplně zima a přijdou nějací diváci. Na výkon úplně nepomýšlím, spíš chci mít po zítřku dobrý pocit, a pak to pomalu závodně rozjet. Tréninků bylo dost, takže teď je potřeba trochu v přípravě povolit a spíš si zazávodit. Těším se ale na diváky, i když jich bude třeba jen 1500, tak jsou to pořád diváci. A je moc fajn, že tu budou. Bez publika už jsem závodil v zimě na jednom mítinku v zahraničí. Dalo se to, a i jsem se díky muzice vyhecoval.

O výkonech ostatních koulařů

Velké výkony budou, kdybych koukal teď na ostatní, jak daleko hází, tak bych to mohl rovnou zabalit. Důležité není, jak se vrhá v tuhle chvíli, ale jak se kdo tou sezónou prokouše.

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M