{analitics urchin="UA-154778477-1"}

Vetter chce hodit přes devadesát metrů

18. 05. 2021 | 18:07
Vetter chce hodit přes devadesát metrů

Johannes Vetter v roce 2017 vyhrál zlato na světovém šampionátu. Jeho osobní maximum 97,76 m je německým rekordem a řadí ho na druhé místo světových tabulek. Anderson Peters z Grenady je naopak současný světový šampion. Oba oštěpaři ozdobí mítink v Ostravě.

JOHANNES VETTER

O tom, jak se cítí

Cítím se velmi dobře, chtěl bych poděkovat za skvělou organizaci mítinku a za vřelé přivítání. Cesta proběhla hladce. Většinou je to trochu komplikovanější kvůli covidovým opatřením, ale tentokrát jsem to zvládnul lépe a jsem šťastný, že jsem tady.

O motivaci

Tokio je hlavním cílem tohoto roku. Samozřejmě je důležité zůstat zdravý, jsem ve skvělé formě a zítra bych chtěl pokořit hranici 90 metrů. Co se týká rekordu, to ještě uvidíme.

O hodu dlouhém 90,70 metrů v loňské sezoně

Byl jsem překvapený, ale také pyšný na sebe a svůj tým. V průběhu zimní sezóny jsem nedělal žádné změny. Jsem stále motivovaný. Snažil jsem se trochu více uvolnit a soustředit se na technické věci. Dělal jsem vše pro pokoření světového rekordu. Ale jak loňský rok ukázal, jsou věci, které nenaplánujete. Je to vždy o malých detailech, které je obtížné trénovat, rozvíjet a stabilizovat. Na posledním závodě byli všichni oštěpaři velice stabilní.

O pokoření rekordu

Držím palce Marii (Polka Marie Andrejczyková letos hodila 71,40). Viděl jsem ji házet z jiného úhlu a byla opravdu dobrá.

O přípravě

Rok 2020 byl složitý, pro atletiku to bylo těžké, ale měl jsem dobrou sezónu. Bylo těžké organizovat závody a celou sezónu to bylo nahoru dolů. Získal jsem však daleko více sebedůvěry a přesně vím, co tento rok chci. Fyzická příprava je také důležitá. Důležité je i zůstat zdravý.

O plánech

Tuto sezonu mám spoustu závodů, a to je důvod, proč jsem tento rok začal dříve. Chtěl jsem si vylepšit své letošní maximum. Před Tokiem mě čeká ještě spousta práce. Závody jsou nejlepším tréninkem.

 

ANDERSON PETERS

O cestě

Byla to delší cesta než obvykle, protože jsem cestoval z Ameriky. Měl jsem ale pár dní na to přizpůsobit se a nyní se cítím dobře a jsem nadšený a šťastný, že jsem tady.

O jeho překvapující výhře v roce 2019

V mé zemi to byl šok, protože doteď jsme měli pouze dva šampiony – Kirani Jamese and teď mě. Více mladých atletů je motivováno k této disciplíně díky mému úspěchu, což je skvělé. Těším se na tuto sezonu. Možná, pokud vyhraju olympijské hry, budu známý více než Kirani, který má dvě olympijské medaile.

O pandemii v roce 2020

Po světovém šampionátu jsem podstoupil operaci levého kolene, odcestoval jsem domů a nemohl jsem opustit svou zemi a trénovat kvůli covidovým opatřením. Teď je to ale opět možné.

O přípravě

Musíte být mentálně i psychicky připravený k tomu, abyste dosáhli skvělého výsledku. Do olympijských her zůstanu v Evropě, protože je pro mě obtížné vracet se domů a potom cestovat do Tokia. Je pro mě lepší zůstat a trénovat v Evropě.

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M