{analitics urchin="UA-154778477-1"}

Zamilovala jsem se do dvoustovky, přiznala se vycházející hvězda

18. 05. 2021 | 16:01
Zamilovala jsem se do dvoustovky, přiznala se vycházející hvězda

Legenda světového ženského sprintu Nizozemka Dafne Schippersová v Ostravě běžela dvakrát a dvakrát zvítězila. Dvojnásobná mistryně světa se letos nepochybně pokusí o zisk třetí křišťálové trofeje. Jediná ve startovním poli na 200 metrů má osobní rekord pod 22 vteřin. Američanka Sha´Carri Richardsonová letos zaběhla 22,11 a měla by být její největší soupeřkou.

SHA´CARRI RICHARDSON

O její první evropské „tour“

Jsem nadšená být poprvé na evropské tour a doufám, že předvedu skvělé výkony. Na pásmovou nemoc (jet leg) se mě ani neptejte, nikdy bych to nepoužila jako výmluvu horšího výsledku. Cítím se dobře.

O dvoustovce

Popravdě jsem se do dvoustovky zamilovala. Můžu být sprinterka na sto metrů, ale jestli něco miluji, tak je to dvoustovka. Určitě se budu chtít kvalifikovat na olympijské hry v obou disciplínách.

O rychlejších časech

Nad rychlejšími časy nepřemýšlím. Vždy se soustředím na to, abych běžela co nejlépe. A pokud jsou perfektní podmínky a dokážu vše dobře provést, tak může být můj čas neuvěřitelně rychlý.

O tom, jak se stala sprinterkou

Jako dítě jsem běhala kolem našeho domu. Byla to moje babička, která mě poslala na atletický stadion, a tak to celé začalo.

O možnosti prolomení světového rekordu na 100 a 200 m

Každý rekord je zlomitelný. Od toho jsou rekordy, abychom je dokázali posouvat.

O jejím jméně Sha´Carri

Určitě je to unikátní jméno. Když ho někdo vysloví špatně, pokaždé ho opravím. Pochází od mé babičky, která se jmenovala Carri, vždy jí ale všichni říkali Sha´Carri. A tak moje matka řekla, že pokud bude mít jednou dceru, pojmenuje jí Sha´Carri.

 

DAFNE SCHIPPERS

O závodech na 200 m

Jsem nadšená, že mohu opět závodit v Ostravě. Jako Holanďanka to mám vzhledem ke kvalifikaci na olympijské hry do Tokia mnohem jednodušší než Američanky. Už jsem splnila kvalifikační limity na 100 i 200 metrů a dostala se do národního týmu. Takže se nyní mohu soustředit jen na sebe a na to, abych byla rychlejší a rychlejší.

O porovnávání se s nejlepšími sprinterkami

Vždy je nejlepší se mít možnost poměřit s těmi nejrychlejšími na světě. Pro mě je to výzva.

O změnách od roku 2015

Hodně jsem se změnila, svět se také změnil. Je skoro nemožné povyprávět vám, kdo jsem dnes oproti roku 2015 ve dvou minutách. Myslím, že jsem mnohem více zrelaxována, vyrovnaná a také lepší atletka.

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M