Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

Ostrava je výjimečné místo pro Taylora

18. 05. 2021 | 15:47
Ostrava je výjimečné místo pro Taylora

Nejlepší trojskokani světa opět v Ostravě. Dvojnásobný olympijský vítěz Američan Christian Taylor a aktuální halový světový rekordman a bronzový medailista z Dauhá 2019 Hugues Zango z Burkiny Faso budou atakovat rekord mítinku 17,57 m.

CHRISTIAN TAYLOR

O vztahu k Ostravě

Je to pro mne výjimečné místo. Byl jsem tady roky předtím, než Hugues Zango vůbec začal skákat. Jsem hrdý na to, že jsem opět přijel na Zlatou tretru a toužím po křišťálové trofeji. V roce 2007 jsem začal svoji mezinárodní kariéru na MS mládeže právě v Ostravě. Nevěděl jsem, co pro mne Ostrava chystá. Byl to můj první velký mezinárodní mítink a vyhrál jsem zlato. Byl to výjimečný zážitek. Bylo mi sedmnáct a byl jsem hrdý, že reprezentuji svoji vlast. Než jsem poprvé přijel do Ostravy, ani jsem nevěděl kde to je na mapě. Od té doby má tohle město výjimečné místo i v mém srdci. Tady začala má cesta. Věřím, že tohle ucítím při závodech. Vždy to tak je.

O přípravě na hlavní sezonu

Chtělo to hodně tréninku, abych se dostal do správné formy. Připravuji se na to, abych dobře závodit a teď přichází doba, kdy musím prodat všechnu tu tvrdou dřinu. Na tretře budu mít v soutěži toho nejlepšího tréninkového partnera Huguese Zanga. Je to držitel halového světového rekordu. To bude zase fantastický zážitek.

O blížících se olympijských hrách

O olympiádě v Tokiu se mi nechce nyní příliš mluvit. Jak jistě víte, dostat se do národního týmu USA velmi těžké. Takže první úkol kvalifikovat se do něj. Soustředím se na to, abych byl skvěle připravený a v nejlepší formě. Až pak mohu začít hovořit o Tokiu.

O nejlepším trojskokanu světa

Nechci mluvit o tom, jestli jsem nejlepší. Nejsem ani světový rekordman. Abych byl upřímný, trochu žárlím na Zangovu kariéru. Já jsem byl vždy jen ten nejlepší trojskokan dne, on je halový světový rekordman.

 

HUGUES ZANGO

O Ostravě

Je úžasné být tady. Jsem nadšený z toho, že mohu soutěžit v jednom závodě s Christianem Taylorem. Udělám vše, co je v mých silách, abych získal trofej. Když už jsem skočil přes osmnáct metrů, mám klidnou hlavu a jsem připraven objevovat nové věci. Skočil jsem 17,40 na prvních závodech v tomto roce, což bylo velmi dobré. Nebyl to ale veliký mítink a ani velká konkurence. Zlatá tretra bude vlastně první opravdový outdoorový mítink roku.

O jeho zlepšení

Věřím, že jsem schopný prakticky čehokoliv. Když už se mi povedlo skočit halový světový rekord. Skočit 18,50 není problém, když to bude potřeba k zisku olympijského zlata a porazit Christiana Taylora. Tělo je v pořádku a mysl otevřená. V tuto chvíli pro mne neexistuje limit a jsem připraven zkoušet a dosahovat velkých věcí. Získat zlato v Tokiu považuji za svoji misi a dám do toho vše, abych si svůj sen splnil.

O Christianu Taylorovi

Když jsem v roce 2011 začal, sledoval jsem Christiana Taylora a Teddyho Tamgha. Oni byli mými vzory a je šílené, že Christian je nyní můj soupeř. On je můj šampion, on je ze všech nejlepší. Soutěžit proti němu je pro mne obrovský úspěch, když si tak vlastně uvědomím, jak moc jsem se zlepšil. On je připomínkou toho, jak dlouhou cestu jsem ušel. Slýchával jsem jeho rady o nastavení mysli a o tom, jak se stát šampionem. Abych dokázal, že jsem se od něj něco naučil, musím ho zkrátka porazit.

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M