Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

Díky pandemii znovu objevil svůj potenciál

18. 05. 2021 | 15:04
Díky pandemii znovu objevil svůj potenciál

Ugandský vytrvalec a mistr světa v běhu na 10 000 metrů Joshua Cheptegei patří mezi největší atletické hvězdy letošní Tretry. Světový rekordman v běhu na 5000 i 10 000 metrů se představí ve své kratší disciplíně a jeho soupeřem bude hlavně čas. V Ostravě startuje poprvé v životě.

JOSHUA CHEPTEGEI

O jeho formě a přípravě

Je to jedinečný rok a taky v Ostravě si otestuji svoji rychlost před olympiádou. V současné době jsem se svojí formou spokojený, jsem na správném místě ve správný moment.

O vzdálenostech

Je výzva běhat různé vzdálenosti, ale kdybych si měl vybrat svoji nejoblíbenější, bylo by to 10 000 metrů. Na této trati mohu získat správnou rychlost a tempo bez problémů. Plánuji desítku běžet i na olympiádě.

O závodě na 3000 metrů v Ostravě

Je to těžká otázka. V první řadě je tady rekord mítinku. O něm vážně přemýšlím. V druhé řadě se budu snažit běžet nejrychleji, jak budu moci.

O pandemii a tréninku

Pandemie nás zasáhla všechny, ale díky ní jsem znovu objevil svůj potenciál. Začal jsem běhat jiné vzdálenosti. Myslím, že bez pandemie a bych neměl dva světové rekordy.

O Ugandě

Uganda je otevřená všem zahraničním atletům. Vláda to ve velkém podporuje. Je to jediné místo na planetě, kde můžete ve volné přírodě pozorovat gorily. Včetně alfa samců.

O Zlaté tretře

Hlavní je, probudit se ráno zcela fit a dobře naladěn i mentálně. Druhá věc je, jaké bude počasí.

O plánech

Nyní se soustředím jen na ostravský mítink. Pak zřejmě poběžím závod ve Florencii a pak už bude olympiáda.

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M