{analitics urchin="UA-154778477-1"}

Mondo může jednou skočit i 630, říká Sam Kendricks

18. 05. 2021 | 14:26
Mondo může jednou skočit i 630, říká Sam Kendricks

Nejlepší světový tyčkař současnosti Mondo Duplantis se poprvé v kariéře představí na Zlaté tretře. V letošní sezoně už skočil 590 centimetrů, ovšem všichni fanoušci věří, že v Ostravě bude atakovat šest metrů. Konkurenci má více než skvělou. Amerického rekordmana Sama Kendrickse, kteří mítink v Ostravě už velmi dobře znají.

MONDO DUPLANTIS

O první návštěvě v Ostravě

Konečně jsem tady budu soutěžit a doufám, že to bude zábava. Nikdy jsem tu nebyl, takže jsem velmi nadšený. Zdá se, že to bude skvělé setkání. Premiéry jsou vždy nervy drásající, protože nikdo neví, co může očekávat, je to nepředvídatelné. Chci mít zítra ze svého výkonu skvělý pocit a chci skočit vysoko.

O plánech a přípravě na Tokio

Uvidíme zítra. Cítím se dobře. Je skvělé, že už můžeme závodit, že už jsou mítinky.

O světových rekordech a limitech ve skoku o tyči

Je těžké říci, kde jsou limity, každý rok je to pro mne mnohem těžší. Dříve bylo snadné zasáhnout na osobák. Cítím to teď, čím výše skáču, s těmi osobními rekordy je to těžší a těžší. Ale hlavní pozornost teď směřuje k olympijským hrám. Samozřejmě chci skočit výš, ale teď to není hlavní cíl. Hlavní věcí je najít správný rytmus rozběhu. Venku to nebude snadné v podmínkách, které budou. V Evropě je to mnohem těžší než v Jižní Americe. Cítím, že je těžší skočit 615 v Evropě ve větrném počasí než uvnitř.

O překonání světového rekordu o jeden centimetr

Nemyslím nyní na 630 centimetrů. Opravdu ne ... Vidím sice stále, že jdu výš a výš. Musíte však být realističtí v tom, co jste schopni dělat.

O šestimetrovém tréninkovém skoku

Je těžké srovnávat to, co dělám na tréninku s tím, co dělám v závodě. Na tréninku jsou různé podmínky, různé věci, které dělám. Právě teď se cítím opravdu dobře, takže by to mělo být opravdu dobré.

O časech Covid

Nebyl jsem schopen cestovat a soutěžit jako obvykle. Stále jsme připraveni soutěžit, ale nebyli žádní diváci ... Je to složité, prostě crazy, když vás nikdo nesleduje. Stále mi to připadá jako tréninkový den. Pouze se Samem, Piotrem a dalšími vedle tebe. Bez diváků to nebyla taková zábava.

O nových koníčcích v době covid

Začal jsem hrát golf a hraji ho stále častěji.

O tom být v centru pozornosti

Když vás lidé sledují, motivuje vás to. Čím více lidí vás sleduje, tím větší je motivace skákat vysoko.

 

SAM KENDICKS

O setkání s Duplantisem

Mluvili jsme o tom včera večer na večeři. Velké setkání musí mít všechno podobné, jako je historie, nádherná trofej, organizace plná dobrovolníků, zkušenosti. Zlatá tretra slaví krásné jubileum, takže to všechno má. V roce 2017 jsem tady přijel poprvé. Rád startuji na podobných podnicích abych skákal před úžasným publikem.

O soupeření s Mondem

Když jsem tu byl poprvé, porazil mě Renauld, v té době světový rekordman. Nyní proti jinému držiteli rekordu. Je to jako kruh života. Je to velká výzva. Mondo je připraven jako minulý rok. Můžeme od něj očekávat velké věci. Kdybych za něj mohl mluvit, mohu říci, že je schopen skočit 630 centimetrů. Jednoho dne určitě. Při skoku přes 6 metrů musí být vše perfektní. Když se mě někdo ptal na výkon 630, řekl jsem, že to není můj příběh, tohle čeká na Monda. Mohl by to zvládnout za několik let.

O nových koníčcích v éře covid

Osm týdnů doma, nikdy v životě jsem tolik volna snad neměl. Začal jsem cvičit moje štěně a byla to zábava.

 

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M