{analitics urchin="UA-154778477-1"}

Kirani James počasí neřeší, chce vyhrát

17. 05. 2021 | 14:40
Kirani James počasí neřeší, chce vyhrát

Olympijský vítěz z Londýna 2012 a mistr světa z Tegu 2011 Kirani James z Grenady byl prvním ze zahraničních atletů, kteří představili své plány pro letošní Zlatou tretru. Skvělý čtvrtkař přiznal, že se na závod těší, bez ohledu na deštivé počasí.

O cestě na mítink

Letěl jsem z Phoenixu a byl to dlouhý let. Ale jsem v pořádku a mám dost sil. Letos jsem absolvoval prozatím jeden start a čas 44,88 mě uspokojil. Spoustu měsíců jsme nezávodili, takže se těším na každý mítink, který mám ještě do olympijských her v plánu. Tady v Ostravě jsem potřetí. V roce 2007 jsem startoval na mistrovství světa do 17 let, pak jsem v roce 2013 překonal rekord mítinku.

O počasí

Tohle počasí znám. I v Americe bývá deštivo a zima. V Iowě bývá na podzim mítink, kde je často zima. Na Hrách Commonwealthu jsem zaběhl v patnácti stupních čas 44,2. Počasí si zkrátka nevyberete. Musíte ho brát jaké je. Počítá se stejně jen výsledek.

O ambicích

Uvidím, jak se budu cítit v den závodu. Ale mým jasným cílem je vítězství. Ten rekord mítinku už mi nepatří, ale uvidíme ve středu. Mám za sebou rok, kdy jsem hodně odpočíval a pouze trénoval. Ale bylo to potřeba, všichni sportovci si uvědomovali vážnost situace. Šlo o zdraví, takže to bylo nutné. Teď jsme zpět a můžeme opět závodit.

O soupeřích

Výsledky sleduji, ono se tomu nedá vyhnout. Kdybych to nesledoval já, poslali by mi zajímavé výsledky známí. Zajímám se i o ostatní disciplíny a jsem rád, že do Ostravy přijedou skvělí atleti. A jméno Pavel Maslák? Toho samozřejmě znám. Závodili jsme spolu venku i v hale, je to vynikající atlet.

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M